5. 2102 odpowiedzi. Napisano 16 Września 2008. weźmij ziemi, nakładź na blachem, potem weźmij folie połóż, z zewnątrz dotknij gipsem warstę średnią, tak coby nie było za mało. Wymodeluj i zdym to. Na kuniec weźmij i pomaluj na różowo czy jako tam i budziet. W środek możesz napychać papiru ażeby żaden UOM nie zAOżył tego

Katalog Joanna Sadowska, 2014-05-05LublinPrzyroda, ScenariuszeFormy terenu na mapie poziomicowej Lekcja przyrody Prowadzący: Joanna Sadowska-Pszczoła Dział programowy: Wędrujemy z planem i mapą w terenie Temat lekcji: Formy terenu na mapie poziomicowej. Cele lekcji: Cel ogólny:  rozróżnianie form ukształtowania terenu na podstawie poziomicy Cele szczegółowe, uczeń:  rozróżnia na podstawie mapy poziomicowej i ilustracji formy terenu,  odczytuje wysokości bezwzględne na mapie poziomicowej,  oblicza wysokości względne na mapie poziomicowej,  współpracuje w zespole. Formy pracy: indywidualna, zespołowa Metody pracy: pogadanka, oglądowa – ilustracje krajobrazów (form terenu), praca praktyczna, praca z tekstem Środki dydaktyczne: ilustracje ( krajobrazy – formy terenu), podręcznik, karta rysunku poziomicowego, instrukcje do prac zespołowych PRZEBIEG LEKCJI: Faza wstępna: 1. Czynności organizacyjne 2. Wprowadzenie w tematykę zajęć – określenie celów i tematu lekcji Faza realizacyjna: 1. Formy terenu - uczniowie dokonują podziału form terenu, które zostają zapisane schematycznie na tablicy, - uczniowie rozpoznają na ilustracji poszczególne formy terenu, - nawiązanie do zadanej pracy domowej, w której uczniowie mieli określić, które formy terenu są wykorzystywane przez rolników pod uprawy. 2. Przypomnienie elementów pagórka - uczniowie wymieniają elementy pagórka i wskazują je na rysunku (tablica) 3. Wysokość bezwzględna i względna - uczniowie określają czym różni się wysokość bezwzględna od względnej, - uczniowie określają w jakich jednostkach długości mierzona jest wysokość pagórka, wzgórza, góry, - uczniowie mówią jak nazywa się przyrząd do mierzenia pagórka 4. Praca z mapą poziomicową - uczniowie określają czym jest poziomica, - praca z mapą poziomicową (karta pracy): * zapoznanie uczniów ze sposobem tworzenia rysunku poziomicowego (rzutowanie), * uczniowie pracują w zespołach 2 osobowych i opracowują następujące zagadnienia: a) zaznacz na rzucie pagórka niebieskim kolorem stok łagodny, a zielonym stok stromy, b) odczytaj i zapisz co ile metrów (m) są poprowadzone poziomice, c) odczytaj i zapisz wysokość wierzchołka, d) odczytaj i zapisz na jakiej wysokości nad poziomem morza znajduje się drzewo, e) oblicz ile metrów wysokości względnej przejdzie turysta wędrujący od drzewa na wierzchołek pagórka. - uczniowie przedstawiają wyniki pracy zespołowej Faza podsumowująca: 1. Krótkie podsumowanie zajęć - przypomnienie najważniejszych zagadnień podejmowanych na lekcji 2. Praca domowa: - wklej do zeszytu kartę pracy, - zaobserwuj i opisz formy terenu występujące w twojej okolicy. Możesz je sfotografować lub narysować w formie szkicu. - praca dla chętnych: wykonaj z masy solnej lub z plasteliny model pagórka. Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.

Model pięter roślinnych w górach z masy solnej 27 lutego klasa V na geografii przygotowała z masy solnej modele ilustrujące piętra roślinne w Tatrach : [Tutaj mapka z Maps Google] Zdjęcie przedstawia:Góry Sowie , Góry Wałbrzyskie Zdjęcie wykonane z:Solna Góra Odległość: Wielka Sowa 86,1 km, Waligóra 98,2 km, Jeleniec 96,8 km, Bukowiec 100,6 km Zdjęcie wykonano dnia: Autor: Robert J Aparat: Nikon D90 & Sigma 120-400 Opis: Robert J Podobne wpisy: Posted in: 100-150 km, Góry Opawskie, Góry Sowie, Panoramy, Panoramy Sudetów, Sudety, Zachody Słońca. Tagged: Góry Kamienne · Góry Opawskie · Góry Sowie · Góry Suche · Robert J · Solna Hora · Sudety · zachód słońca Nauczyciel charakteryzuje największe formy ukształtowania lądów: niziny, wyżyny, góry. Uczniowie przy pomocy mapy fizycznej świata wskazują największe niziny, wyżyny, największe góry. Uczniowie odczytują z mapy i zapisują w zeszytach informacje o najwyżej i najniżej położonych punktach na Ziemi. Nauczyciel kontroluje pracę
Jaki rowerek dziecięcy będzie najlepszy dla naszej pociechy? Ceny, przegląd aktualnych ofert Rowerek dla dziecka to jeden z ważniejszych prezentów w życiu naszej pociechy. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby wybrać najbardziej właściwy model.... 31 lipca 2022, 3:48 Ranking najlepszych hulajnóg dla dzieci w dobrej cenie. Te modele są tanie i sprawdzone! Ile kosztuje dobra i sprawdzona hulajnoga dla dziecka? Wybór z roku na rok jest coraz większy, co niejednokrotnie utrudnia rodzicom zadanie. Najważniejsze jest... 31 lipca 2022, 3:48 Klocki magnetyczne to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Dlaczego warto je kupić? Klocki magnetyczne należą do grupy popularnych zabawek dla dzieci. To rodzaj zabawki, która ucieszy dziecko i nie znudzi się szybko. Jakie klocki magnetyczne są... 31 lipca 2022, 3:46 Sprawdź, jakie zabawki dla dziewczynki warto kupić dziecku. Lalki, zestawy plastyczne a może puzzle? Jakie zabawki dla dziewczynki są odpowiednie? Podpowiadamy, jakie są ulubione zabawki dziewczynek oraz jakie są również najbardziej odpowiednie. Sprawdź, co... 31 lipca 2022, 3:46 Ile kosztują kolonie letnie? Porównaj ceny wakacyjnych wyjazdów i zajęć dodatkowych dla dziecka Jeżeli zdecydujemy się wysłać dziecko na kolonie, musimy liczyć się z wyższymi kosztami niż w poprzednim sezonie letnim. Najwięcej kosztują zagraniczne wyjazdy... 15 czerwca 2022, 10:50 Jak zachęcić dziecko do przygody z literkami? Kiedy i jak zacząć naukę czytania, podpowiada ekspertka Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego proces osiągania przez nie ważnych umiejętności nie powinien być zaburzony czy przyspieszony na siłę. Tak samo... 18 maja 2022, 12:53
Przedstawiamy Wam nową propozycję warsztatów sztuki i rękodzieła dostępnych zdalnie. Na poczatek dwa filmy, pierwszy pokazujący jak wykonać w warunkach
@g@ MODEL Mam zrobić model ucha ale nie mam pojęcia z czego i jak. POMOCY Mawr Posty: 542 Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00 Re: MODEL Post autor: Mawr » 9 lut 2006, o 15:49 Moze z masy solnej albo z plasteliny lub modeliny A ma to być przekroj? Całego ucha czy tylko jakiejs częsci? Ostatnio zmieniony 9 lut 2006, o 15:51 przez Mawr, łącznie zmieniany 1 raz. tagitsu Posty: 257 Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26 Re: MODEL Post autor: tagitsu » 9 lut 2006, o 15:50 o rany, ale zadanie ^_^ ja bym spróbowała z modeliny na twoim miejscu, powodzenia @g@ Re: MODEL Post autor: @g@ » 9 lut 2006, o 17:43 ma to być przekrój całego ucha. Dzięki :-) Ide robić. 3 Odpowiedzi 2979 Odsłony Ostatni post autor: Pac_ 2 maja 2014, o 20:23 4 Odpowiedzi 4643 Odsłony Ostatni post autor: przemogoody 16 gru 2015, o 09:24 3 Odpowiedzi 10429 Odsłony Ostatni post autor: ewok 6 paź 2015, o 19:06 3 Odpowiedzi 1785 Odsłony Ostatni post autor: Seeba 14 mar 2014, o 15:48 1 Odpowiedzi 7939 Odsłony Ostatni post autor: Prometeusz 5 paź 2015, o 11:23 Kto jest online Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości Ten nasz wieloetapowy projekt, był wynikiem potrzeby wybudowania miejsca-domu dla "gumowych" dzikich zwierząt. jak widzicie nie ma klatek, ogrodzeń. Już kiedyś taką metodą zobrazowaliśmy bajkę " O rybaku i złotej rybce" Tu i TU. 1. Krok pierwszy: to wykonanie szkieletu makiety. 2. Krok drugi: wykonanie masy papierowej.
Witajcie! Dziś ponownie trochę inspiracji i pomysłów na dekoracje ślubne. Jakoś tak ostatnio wzięło mnie na wspominki i na rozmyślanie o tym jak to dzieci bawiły się „za moich czasów” w okresie gdy nie było internetu. Tak, tak też trudno mi w to uwierzyć ale naprawdę kiedyś internetu nie było (właściwie to wcale nie było to tak dawno 🙂 ). Pamiętam jak byłam mała i bawiłam się w lepienie ludzików z masy solnej i tak sobie pomyślałam, że ta masa solna to bardzo fajna sprawa. Jej przygotowanie jest bardzo proste i tanie, i można ją wykorzystać do stworzenia dekoracji ślubnych. Myślę, że można z niej wykonać także fajne upominki dla gości weselnych. Masa solna naprawdę daje wiele możliwości 😉 . Pomyślałam więc sobie, że przygotuję film o tym jak ją przygotować, bo nie wiem czy młodsi ode mnie wiedzą co to jest i jak ją zrobić. Dla mnie jej przygotowanie było naprawdę świetną zabawą. Jak przygotować masę solną w domu? Do przygotowania masy solnej potrzebne są: Mąka pszenna – 1/2 szklanki Mąka ziemniaczana- 1/4 szklanki Sól – 1/3 szklanki Woda – około 100 ml Przygotowanie masy solnej: 1. Wystarczy wymieszać ze sobą 2 mąki oraz sól, dodać do suchych składników wodę i zagnieść tak jak się zagniata zwykłe ciasto. Gęstość ciasta można regulować poprzez dodanie wody lub mąki. W przypadku gdy ciasto jest za rzadkie i klei się do rąk dosypujemy mąkę, a gdy jest za suche i składniki nie chcą się połączyć dolej nieco więcej mąki. Zagniataj masę solną do czasu, aż powstanie zwarta i elastyczna kula ciasta i nie będzie przyklejać się do ręki. 2. Masa solna jest gotowa, teraz można uaktywnić pokłady swojej kreatywności i zacząć tworzyć to na co ma się tylko ochotę. Jak zrobić masę solną możecie zobaczyć także na filmie poniżej: Pomysł na wykorzystanie masy solnej Ja ze swojej masy zrobiłam serduszka, które wykorzystuję jako dekorację swojego pokoju, planuję je użyć także podczas plenerów ślubnych w tym sezonie. Wy możecie takie serduszka wykorzystać jako dekoracje sali weselnej lub mogą być one fajnymi prezentami dla gości weselnych. Można je pomalować, możecie napisać na nich swoje inicjały. Możecie je też ładnie zapakować i położyć przy każdym nakryciu dla gości na sali weselnej. Jak przygotować dekoracje/serduszka z masy solnej? Masę solną rozwałkowałam na grubość około 5 mm i wycięłam z niej serduszka przy pomocy foremek do ciasteczek. W każdym wyciętym serduszku nożem zrobiłam dziurkę, żeby móc później przewlec przez nią sznurek lub wstążkę. Serduszka układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wypiekam w piecu nagrzanym do temperatury około 150 stopni przez mniej więcej półtorej godziny. Gdy serduszka stwardnieją wyjmuję je z piekarnika i odstawiam do wystudzenia. Przez wykonaną dziurkę przewlekam włóczkę – dzięki temu mogę takie serduszka powiesić. Ja swoje serduszka powiesiłam na włożonych do wazonu gałązkach bzu. Uwagi! Mi z podanych proporcji składników na masę solną wyszło około 20 niewielkich (mieszczących się w dłoni serduszek). Jeśli planujecie udekorować takimi serduszkami, swoją sale weselną z pewnością będziecie potrzebować ich więcej więc musicie proporcjonalnie powiększyć ilość składników na masę solną.
. 251 774 614 431 380 127 568 294

model góry z masy solnej